Open menu
twitter facebook facebook email English

De Bouwers

Elk festival vullen hun instrumenten de hal van het Muziekgebouw met de mooiste klanken. Foyerdeck 1 zal ook dit jaar vol staan met het crème de la crème van de cello- en stokkenbouwers. Naast genieten van het geweldige uitzicht over de Entreehal en het IJ kunnen de festivalbezoekers hier hun hart ophalen en de nieuwste instrumenten en stokken bespelen. De nieuwbouw van cello’s en strijkstokken wordt door de Cello Biënnale Amsterdam van harte ondersteund. De expositie is daarom beperkt tot bouwers die nieuwbouwinstrumenten tentoonstellen en verkopen.
Naast de bouwers-expositie op Foyerdeck 1 zal er in het atelier in de Entreehal en op Foyerdeck 1 het gehele festival gezamenlijk gewerkt worden aan instrumenten. Dit jaar werken Gudrun Kremeier, Tanguy Fraval Luthier en Henk te Hietbrink in de Entreehal en Erik Buys, Stijn van Aerschot, Anne Grohmann en Savine Delaporte op Foyerdeck 1.
 
Tijdens het festival zijn er meerdere momenten waarop cello’s en stokken van bouwers die exposeren tijdens de Biënnale bespeeld en vergeleken worden, waarvan er twee al eerder zijn aangekondigd. Op zondag 23 oktober zal Pieter Wispelwey om 12.30 uur in het Bimhuis nieuwe instrumenten bespelen en vergelijken en op vrijdag 28 oktober vergelijkt Gregor Horsch nieuwe strijkstokken, om 16.00 uur in de Kleine Zaal.
Daarnaast zal de Kleine zaal dit festival van 15.30-16.45 beschikbaar zijn voor het uittesten van nieuwe cello’s en strijkstokken. Ook is er dagelijks om 15.30 ‘Test op het Deck’, een evenement waarin een cellogrootmeester een aantal cello’s op Foyerdeck 1 zal bespelen. Houdt het dagschema op de schermen in de gaten voor de meest actuele informatie.





De bouwers die zullen exposeren tijdens de Cello Biënnale 2016 zijn:

Cellobouwers
Atelier für Streichinstrumentenbau Anne D. Grohmann www.grohmannvioloncelle.com
Erik Buys Violin Maker www.violins-erikbuys.com
Gijsbert van Ziel Vioolbouwer www.gg-van-ziel.nl
Kremeier Violins (Gudrun Kremeier) www.kremeierviolins.nl
Guust François Vioolbouw www.guustfrancois.com
Gräter Geigenbau (Tobias Gräter) www.geigenbau-graeter.de
Het Strijkershuis (Hendrik Woldring) www.hetstrijkershuis.nl
Thilde van Norel Violin Maker www.thildevannorel.com
Tanguy Fraval - Luthier www.fraval-luthier.com
Janos Hejja Cello Maker www.hejjacello.hu
Saskia Schouten Vioolbouwer www.saskiaschouten.nl
Joanne van Bosterhaut - Luthière www.joannevanbosterhaut.com
Kai Thomas Roth Cello Maker www.kai-thomas-roth-cellos.com
Atelier Luthier-Vandermeersch (Katrien Vandermeersch) www.luthier-vandermeersch.eu
Luthier-Legros (Matthieu Legros) www.luthier-legros.com
Vioolbouw atelier Peter Zoon www.vioolatelier.nl
Robert Blaszhauer Viola & Cello Maker www.gamba.hu
Luthier Savine Delaporte www.savinedelaporte.fr   
Cellobouw (Stijn van Aerschot) www.cellobouw.com
Popall Thibault popall.tibo@gmail.com
Francis Kuttner www.kuttnerviolins.com
Ulrike Wiebel www.ulrikewiebelvioolbouw.n

Stokkenbouwers
Harm Bakker Bows bakkerbows@gmail.com
Jan Strumphler Bow Maker www.janstrumphler.nl
Henk te Hietbrink Bows www.hietbrinkbows.nl
Nico Plog Bows www.plogviolinbows.com
Andreas Grütter http://www.andreasgrutter.nl/ 
 
 
De Bouwers

Hoofdbegunstigers

Subsidiënt

Fondsen

Partners

Sponsoren

Mediapartners